Активні, відважні та допитливі чіхуахуа — найменша порода собак, яка компенсує свою мініатюрність живим характером і трохи примхливою вдачею. Енергійні крихітки з великим серцем нескінченно відданні господарям і можуть радувати власників протягом 15-20 років. Ключ до такого довгого і щасливого життя — правильне харчування чіхуахуа.
На що звернути увагу при складанні раціону для улюбленця? Яка система харчування підійде чіхуашці більше - натуралка чи корм? Які продукти виключити, а які повинні обов'язково бути в меню? Чим годувати чіхуахуа при алергії та інших проблемах зі здоров'ям? Розглянемо все по порядку.
Чим краще годувати дорослу чіхуахуа?
Чіхуашки не відрізняються міцним здоров'ям: вони нерідко страждають від зубного каменю, хвороб суглобів, нирок, ШКТ і серцево-судинної системи. Через такі особливості харчування малюка повинне не тільки позбавляти від голоду, але й нівелювати ризик розвитку патологій.
Перш ніж перейти до розгляду раціону чіхуахуа, дамо кілька порад про годівлю вихованця:
- Пам'ятайте: основою будь-якої системи харчування завжди повинен бути білок тваринного походження. Присутність кальцію, фосфору, вітамінів, вуглеводів і жирів також необхідне для нормальної роботи організму.
- Купуйте корми та продукти з високою калорійністю, якщо крихітка веде максимально активний спосіб життя. Пов'язано це з тим, що у чіхуа дуже швидкий обмін речовин і маленький шлунок.
- Годуйте хвостатого компаньйона невеликими порціями 2 рази на добу в один і той самий час. Бажано робити це після прогулянки та активних ігор. У проміжках між прийомами їжі можна пробалувати улюбленця спеціальними ласощами, але без фанатизму. Оптимальний розмір порції на 1 кг ваги чіхуашки - 80 г натуралки і 20-30 г сухого корму.
- Стежте за реакцією улюбленця на нові продукти або корм. При виявленні алергену виключіть його з раціону харчування чіхуахуа і зверніться до ветеринара.
- Використовуйте спеціальні підставки для мисок, щоб собака не навантажував і без того крихкий хребет.
- Дотримуйтеся балансу КБЖУ при складанні меню на натуралці. Натуральна їжа для собаки повинна бути кімнатної температури, не дуже холодною і не гарячою, але обов'язково свіжоприготовленою.
- Вибирайте сухі корми не нижче преміум-класу, які відповідають породі, віку, вазі та здоров'ю вашого друга.
Важливо! Для чіхуахуа ветеринари не рекомендують змішувати промислові гранули з натуральними продуктами одночасно. Комбінована система харчування може призвести до порушень у роботі ШКТ
Чим можна годувати чіхуахуа натуралкою
Збалансований раціон годування собак натуралкою складається з:
- М'яса нежирних сортів. Як основа раціону підійдуть куряче філе, телятина, яловичина, кролятина і дієтична індичка. Годувати песика можна як сирим, але политим окропом або замороженим м'ясом, так і піддавши щадній термічній обробці. Пару разів на тиждень улюбленцю даються відварені субпродукти: серце, язик, печінка, нирки, легені.
- Філе морської риби нежирних сортів. Головний постачальник фосфору необхідно відварити або приготувати на парі, ретельно очистивши від кісток. Риба включається в раціон харчування чіхуахуа раз на 3-4 дні, замінюючи один м'ясний прийом їжі.
- Кисломолочних продуктів. Домашній кефір, сметана, сир, натуральний йогурт без цукру - джерела кальцію, який просто необхідний крихким кісткам песиків.
- Круп. Корисними вуглеводами для крихіток стануть відварений рис, гречана, вівсяна та кукурудзяна каші.
- Овочів. Чіхуашки з радістю ласують морквиною, кабачками, гарбузом, буряком, броколі, огірками і зеленню. Овочі можна готувати на пару або подавати сирими, попередньо подрібнивши їх на дрібній тертці для кращого засвоєння.
- Фруктів. Собаки особливо люблять очищені від кісточок і шкірки зелені яблука, банани, абрикоси, полуницю, кавун і диню.
- Олій оливкової, лляної, конопляної. Одна кавова ложка продукту на день сприяє більш злагодженій роботі ШКТ.
- Яєць курячих або перепелиних. Даються відвареними по одній штуці не частіше одного разу на тиждень.
Натуральна їжа для собак - більш перевага система харчування, адже продукти містять весь комплекс корисних нутрієнтів в первинному вигляді. Завдяки цьому їжа набагато краще засвоюється організмом крихітки. Але такий формат передбачає самостійне приготування їжі та складання раціону, що нерідко викликає труднощі.
Якщо ви зіткнулися з такими складнощами, ми, команда Fresh Dog Food, готові допомогти. З нашим сервісом будь-який турботливий господар з легкістю підбере збалансоване меню для чіхуахуа, що складається з якісних інгредієнтів від перевірених постачальників. Продукти проходять ощадну термічну обробку, яка зберігає їх корисні поживні речовини і знищує патогенні мікроорганізми.
Який корм оптимально підходить для чіхуахуа
Для чіхуашок краще купувати корми холістик або гранули не нижче преміум-класу, які:
- розробляються з урахуванням поживних потреб, віку, ваги, особливостей здоров'я та способу життя дрібних порід собак;
- забезпечують вихованця всіма необхідними нутрієнтами в чітко вивірених пропорціях;
- підтримують гігієну та здоров'я ротової порожнини;
- містять не менше 40% білка тваринного походження;
- мають невеликий розмір, адаптований до зубків маленьких непосид.
Найбільш популярними виробниками якісних кормів вважаються:
- ROYAL CANIN
- Josera Dog
- Hill's
- Bosch
- Pro Plan
- Eukanuba
При такій системі годування чіхуахуа особливо важливо забезпечувати чистою водою.
Чим годувати чіхуахуа при пронoсі, алергії та інших проблемах зі здоров'ям
В особливі періоди песиків доведеться перевести на спеціальне годування, яке допоможе швидше впоратися з недугами:
- При алергії. При першій появі симптомів продукт, що викликає небажану реакцію, просто замінюється на альтернативний. Якщо ви тримаєте вихованця на сухому кормі, собака переводиться на гіпоалергенне меню.
- При ожирінні. Вихованця слід не тільки забезпечити низькокалорійним дієтичним раціоном з підвищеним вмістом клітковини, але й збільшити фізичну активність пухнастика.
- При діареї та блювоті. Протягом перших діб рекомендується взагалі уникати прийомів їжі: замість їжі бідолашну крихітку випоюють великою кількістю води. Потім у раціон включаються маленькі порції м'якої і легкозасвоюваної їжі: проварений рис, бульйон на постному м'ясі, нежирні кисломолочні продукти, перетерті овочі.
- При сечокам'яній хворобі. Дієта залежить від типу уролітів. Наприклад, при оксалатах призначається більше клітковини, а з раціону майже повністю вилучається тваринний білок, фосфор і кальцій. Єдина загальна рекомендація - давати більше вологого корму та води.
- При хворобі суглобів. У такому випадку ветеринари призначають натуральну дієту і готові раціони, багаті жирними кислотами Омега-3, кальцієм, магнієм, фосфором і хондропротекторами. Ідеально, якщо м'ясні інгредієнти переважають над рослинними.
Зверніть увагу: перехід на дієтичне харчування повинен бути поступовим, щоб не зашкодити делікатній системі травлення улюбленця
Чим категорично не можна годувати чіхуахуа?
До списку заборонених для собаки продуктів увійшли:
- їжа зі столу, особливо жирна, смажена, солона і гостра;
- свинина і баранина;
- яйця сирі;
- копченості, ковбаси, сосиски;
- риба сира річкова;
- кістки трубчасті;
- солодощі: шоколад, цукор, випічка;
- макарони і хліб;
- картопля;
- цибуля і часник;
- цитрусові, виноград, сливи, родзинки;
- молоко будь-якого виду;
- горіхи.
Також вилучіть з раціону чіхуахуа квасолю, горох і білокачанну капусту: вони викликають метеоризм.